Dětský hospicový stacionář Ondrášek

Péče o dětské pacienty s různými formami nevyléčitelných nemocí je nesmírně psychicky i fyzicky náročná. Pečující rodiče jsou vystaveni velké zátěži, což má samozřejmě vliv na psychickou pohodu a stabilitu v rodině. Děti vyžadují celodenní dohled a péči, včetně noční obsluhy. Například rodiny s dětmi na umělé plicní ventilaci zůstávají v péči o své děti osamoceny. Prakticky nemají žádnou či jen velmi omezenou možnost svěřit své dítě do péče služby zajištěné kvalifikovaným zdravotním personálem.

Cílem projektu je zkvalitnění a rozšíření služeb Mobilního hospice Ondrášek zvýšením jeho kapacity a zřízením Dětského hospicového stacionáře. Chceme tak vyjít vstříc potřebám rodičů, kteří se dostávají do svízelné situace v souvislosti s péčí o nevyléčitelně nemocné dítě.
Záměrem je vybudovat a zřídit Dětský hospicový stacionář Ondrášek, který bude poskytovat komplexní odlehčovací služby pro rodiče a blízké osoby našich pacientů. Chceme tímto poskytovat podpůrné služby pro rodiče a předcházet tak u nich vyčerpání a rozvoji syndromu vyhoření. Neméně důležitá pro rozvoj identity a samostatnosti takto nemocných dětí je zkušenost i s jiným pečovatelem než je jeho rodič. Dětem velmi prospěje pobyt v přátelském prostředí s ostatními dětmi při zajištění odborné zdravotní péče. Rodiče budou mít možnost odpočinout si a načerpat síly, zařídit i nezbytné záležitosti u lékaře, na úřadech apod. Zároveň budou moci sdílet s jinými rodiči své příběhy a osobní zkušenosti s nemocí svých dětí, což jim může usnadnit proces vyrovnání se s blížící se smrtí.

Mobilní hospic Ondrášek, o.p.s.

Mobilní hospicovou péči umožňujeme nevyléčitelně nemocným dětem a dospělým zachovat kvalitu života v jeho poslední etapě a prožít ji důstojně a doma.Zpět

 

DMS HOSPICONDRASEK 30
DMS HOSPICONDRASEK 60
DMS HOSPICONDRASEK 90
87 777

Organizace: Mobilní hospic Ondrášek, o.p.s.

http://www.mhondrasek.cz

Děkujeme

 

 

 

Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Informace o trvalé podpoře zde . Službu Dárcovské SMS zajišťuje Fórum dárců