POVODEŇ 2013 - POMÁHÁME ZOO PRAHA

POVODNĚ Pomozte nám přestěhovat pražskou gorilí rodinu tam, kam na ni Vltava nemůže!

Pražská zoo leží v malebném ohbí řeky Vltavy. Blízkost vody však ukrývá jedno riziko: povodně. Před menšími záplavami, do úrovně 20leté vody, chrání zoo protipovodňová hráz. Od roku 1931 však zahradu už třikrát zasáhly záplavy velké.

Zatím poslední ničivé povodni čelila zoo v červnu 2013. Díky obdivuhodnému nasazení zaměstnanců zoo se z postižené oblasti podařilo odvézt do bezpečí téměř všechna zvířata a většinu majetku. Přesto se náklady na opravu poničených staveb vyšplhaly k několika desítkám milionů korun.

Běžný provoz v zoo se nám podařilo obnovit i díky Vaší pomoci v rekordním čase. Ještě jednou Vám za vše velmi děkujeme!

Hrozba další velké - stoleté či dokonce pětisetleté - vody, proti které nepomohou ani plánovaná opatření, však nad zoo visí neustále. A spolu s ní i nebezpečí, že povodeň opět zaplaví i stávající pavilon goril, který se nachází v jejím nejnižším místě. Přemisťování do protipovodňové věže pavilonu je pro lidoopy velmi stresující, jejich případná evakuace by pak byla spojena s obrovskými riziky. Další velká povodeň by tak pravděpodobně znamenala, že bychom museli od chovu našich nejoblíbenějších a nejpopulárnějších zvířat upustit.

To pro nás samozřejmě nepřichází v úvahu! Richardovi a jeho rodině se proto chystáme stavět nový pavilon tam, kam se na ně velká voda nedostane. Architektonický návrh již máme. Jen začít stavět, řeklo by se...

Stavba nového domova pro naše gorily však kromě velkého úsilí bude stát i nemalé peníze. Budeme Vám proto velmi vděčni, pokud se rozhodnete na stavbu nového pavilonu přispět. I malý příspěvek pomůže gorilám bydlet už napořád v suchu!

Děkujeme Vám! Bez Vaší pomoci bychom se - ani tentokrát - neobešli.

Zoologická zahrada hl. m. Prahy

Výchova a vzdělávání, chov zvířat a jejich ochrana v rámci ex-situ a in-situ projektů.Zpět

 

DMS ZOOPRAHA 30
DMS ZOOPRAHA 60
DMS ZOOPRAHA 90
87 777

Organizace: Zoologická zahrada hl. m. Prahy

http://www.zoopraha.cz

Děkujeme

 

 

 

Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Informace o trvalé podpoře zde . Službu Dárcovské SMS zajišťuje Fórum dárců