Pro média

Hospodářské noviny: Češi loni poslali téměř milion DMS

Necelý milion DMS zpráv poslali loni lidé v Česku na dobročinné účely. Oproti roku 2016 je to skoro o pětinu méně, ovšem celkem se podařilo vybrat skoro o tři miliony korun více. Může za to loňská novinka - kromě klasických DMS za 30 korun mohou totiž lidé v Česku už rok posílat i DMS za 60 a 90 korun.

A využívají toho více, čtvrtina všech odeslaných DMS byla právě ve vyšších cenách, přičemž 90korunových poslali ještě více než těch za 60 korun.

 "Systém českých dárcovských SMS je ve srovnání se zahraničím unikátní. Lidé vědí, že je transparentní a důvěryhodný, proto si vyšší cenové hladiny - 60 nebo 90 korun - rychle získaly oblibu," popisuje chování dárců Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců. Darovací SMS zprávy jsou českým vynálezem, který existuje už od roku 2004. Za dobu jeho existence Češi poslali 20 milionů DMS v celkové výši přes 568 milionů korun.

 

Celý článek si přečtěte v Hospodářských novinách

 

Pro editory:

Fórum dárců je jediný celorepublikový spolek zastřešující dárce v České republice. Na budování a rozvoji prostředí pro dárcovství pracuje Fórum dárců úspěšně již více než 20 let, od roku 1997. Při Fóru dárců se vyprofilovala Asociace nadací, Asociace nadačních fondů a Asociace firemních nadací a fondů, které sdružují šest desítek členů.

Fórum dárců přispívá k formování dárcovského prostředí mnoha zásadními projekty:

Informace k Dárcovské SMS najdete na Darcovskasms.cz

Více informací k individuálnímu dárcovství najdete na Darujspravne.cz

Žebříčky nadací a nadačních fondů najdete na Donorsforum.cz

Všechny vítěze Cen Fóra dárců poznáte na Cenyforadarcu.cz

A fakt, že dárcovství může být zážitek na celý život, zjistíte na Dendarcu.cz.

 

Kontakt:

Klára Šplíchalová
výkonná ředitelka Fóra dárců
+420 725 999 101
splichalova@donorsforum.cz
www.darcovskasms.cz , www.donorsforum.cz

 


13,69 kB