Investments CEE

Aktuálně v DMS

V rozhovoru pro Fórum dárců přibližuje finanční specialista Jaroslav Rozehnal pojetí společenské odpovědnosti Generali Investments CEE i nečekané souvislosti mezi světy sportovních nadšenců a nesmlouvavých finančníků. Neziskovým organizacím představuje zajímavé možnosti a možná i dlouhodobě zvýšený přínos rozumně investovaných finančních rezerv.

 

 

Koncept společenské odpovědnosti firem se vyvíjí od 70. let 20. století. Co pro Vás konkrétně znamená být společensky odpovědnou firmou?

 

Možná nejvýstižnější bude kombinace obou pohledů, které mne v té souvislosti napadají a zároveň vycházejí z naší pozice významného člena globální finanční skupiny Generali, odpovědného za investice našich zákazníků v ČR i dalších zemích celého regionu. S řadou z nich jsme se od čistě investičních záležitostí postupně dostali i k dalším projektům včetně různých dobročinných aktivit. Ideálně v nějaké návaznosti na zájmy celé skupiny či naší pražské centrály. Zároveň se snažíme podporovat i zájmy a nápady jednotlivých zaměstnanců. V ideálním případě se podaří oba tyto pohledy spojit, umocnit a realizovat v něčem, co by bez úsilí a snahy navíc prostě nevzniklo.

Sociální odpovědnost je tedy téma, kterému v Generali Investments CEE věnujeme velkou pozornost. Dlouhodobě podporujeme partnerské organizace, které pomáhají lidem s handicapem či sociálně znevýhodněným skupinám, nebo provozují různé veřejně prospěšné aktivity. Přitom se snažíme nejen o finanční podporu, která je sice důležitá a mnohdy rozhodující, ale zároveň může být vnímaná jako tak trochu neosobní a možná i alibistická...

Jako zaměstnavatel proto poskytujeme vlastním zaměstnancům dny volna, vyčleněné speciálně na charitativní účely, a povzbuzujeme je tak k realizaci aktivit, které se společenskou odpovědností souvisí. Z toho máme nejen dobrý pocit, ale hlavně pozitivní ohlasy od mnoha zúčastněných.

 

Aktuálně v DMS

Jaroslav Rozehnal

 

Finanční specialista Jaroslav Rozehnal během spolupráce s řadou firemních a institucionálních investorů nasbíral mnoho znalostí i praktických zkušeností také v neziskovém sektoru. Od roku 1993 působil na finančních trzích postupně jako analytik, makléř, portfolio manažer a obchodní ředitel v několika investičních společnostech

lokálních i mezinárodních skupin (mj. Commerzbank / ADIG, ČSOB / KBC a nyní Generali Investments CEE). Významný byl jeho podíl při zakládání speciálních fondů pro potřeby nadací a dalších neziskových organizací včetně církví.

Generali Investments CEE je investiční společnost spravující pro členy celé skupiny a jejich klienty aktiva v řádu mnoha set miliard korun. Kromě ČR řídí pražská centrála tuto agendu a s ní spojené investiční produkty a služby ještě v dalších jedenácti zemích z regionu střední a východní Evropy, vč. Rakouska a Ruska.

 

Další z rubriky Aktuality

aktuality