Centrum Paraple

Obecně prospěšná společnost Centrum Paraple pomáhá lidem na vozíku s poškozením míchy.

Autonehoda, skok do vody, zánětlivý proces nebo nádor v míšním kanálu - co mají společného? Jejich následkem může dojít k poškození míchy. Většina z nás si nedovede představit, co všechno se tím změní. S běžnými denními činnostmi, které před úrazem nebo onemocněním byly naprostou samozřejmostí, nastanou problémy. Vstát ráno z postele, obléct se, připravit si jídlo, to vše se je obtížné. Pohyb je možný pouze pomocí vozíku, zhorší se další funkce organismu. Je to velký zásah do života člověka i jeho blízkých. V Centru Paraple však věříme, že zdravotním postižením kvalitní a aktivní život nekončí. Musí se však začít znovu a jinak - třeba na vozíku. S podporou rodiny i společnosti, nás všech.

V Centru Paraple pomáháme lidem, které tato těžká životní situace potkala a podporujeme je ve snaze vrátit se zpět do aktivního života. Každý klient tu má k dispozici fyzioterapeuta, ergoterapeuta, sportovního terapeuta, sociálního pracovníka, psychologa a další, kteří mu pomáhají rozvíjet jeho schopnosti tak, aby dosáhl co největší samostatnosti - žil plnohodnotný rodinný život, věnoval se svým zájmům, vrátil se do zaměstnání.

SLUŽBY CENTRA PARAPLE:
- sociálně rehabilitační pobyty
- ambulantní program
- poradenství
- sportovní programy
- tematické kurzy - Zdravý životní styl, Máma-táta na vozíku, vzdělávací a kreativní kurzy

Každý rok se na vozíku ocitne přibližně 250 nových lidí, téměř třetina z nich se stane klienty Centra Paraple. Každý rok naše služby opakovaně využívá více než 1 400 klientů.

Jen s Vaší pomocí jim můžeme poskytovat své služby.
Děkujeme, že nám pomáháte.

 


Centrum Paraple, o.p.s.

Centrum Paraple pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy následkem úrazu nebo onemocnění v průběhu života a jejich rodinám překonat těžkou životní situaci a najít cestu dál.Zpět

 

DMS PARAPLE 30
DMS PARAPLE 60
DMS PARAPLE 90
87 777

Organizace: Centrum Paraple, o.p.s.

http://www.paraple.cz

Děkujeme

 

 

 

Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč.
Informace o trvalé podpoře zde . Službu Dárcovské SMS zajišťuje Fórum dárců