Pomoc jako součást vašeho života. Přispějte odesláním dárcovské SMS.

Chcete poslat DMS na projekty z oblasti životního prostředí, ekologie, ochrany zvířat, rozvojové a humanitární pomoci?
Chcete poslat DMS na projekty z oblasti zdravotních a sociálních služeb?
Chcete poslat DMS na projekty z oblasti kultury a umění, volnočasových aktivit a podpory amatérského sportu, vzdělávání a výzkumu, regionálního rozvoje?

Šance pro rodinu – sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi

Sanace rodiny je nově realizovaný projekt Oblastní charity Ústí nad Orlicí. Hlavním cílem sanace rodiny je pracovat s rodinou ohroženého dítěte tak, aby dítě nemuselo být odebráno do ústavní výchovy a na místo toho mohlo bez rizika zůstat ve svém přirozeném prostředí.

Principem sanace rodiny je, že rodina je pro dítě naprosto jedinečné prostředí, a proto je nutné pracovat s rodinou, aby sama zvládla péči o dítě a aby odebrání dítěte bylo až tou poslední možností. V případě, že by dítě do ústavní výchovy již odebráno bylo, snaží se pracovníci sanace rodiny pomoct upravit podmínky v rodině tak, aby se do ní dítě mohlo zase bezpečně navrátit.

Přínosy této služby jsou vícestranné: citové a existenciální pro děti a jejich rodiny a ekonomické pro stát.

Oblastní charita Ústí nad Orlicí

Činností Oblastní charity je pomoc potřebným na území ústeckoorlického vikariátu, což je prakticky okres Ústí nad Orlicí. Jde zejména o pomoc starým lidem, osobám se zdravotním a mentálním postižením, rodičům s dětmi, dětem a mládeži, sociálně slabým rodinám, opuštěným, lidem bez přístřeší, osobám, které se ocitly v osobní krizi.


Zpět

 

DMS SANCEPRORODINU
87 777

Organizace: Oblastní charita Ústí nad Orlicí

http://www.uo.caritas.cz

Celkový počet přijatých DMS

Od začátku projektu ke konci měsíce března 2012 získal projekt celkem 90 dms, tedy 2.430,- Kč.

DMS SANCEPRORODINU90 dms

Aktuální NEOFICIÁLNÍ stav za poslední dva měsíce

[ DMS SANCEPRORODINU ] květen 2 dms
[ DMS SANCEPRORODINU ] duben 6 dms

Děkujeme

 

 

 

Cena DMS je 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 27 Kč. Informace o roční podpoře zde. Službu DMS zajišťuje:
Fórum dárců