Apropo - osobní asistence
Cílem projektu je poskytování služeb osobní asistence a rehabilitace tělesně postiženým klientům, především vozíčkářům na rekondičních pobytech.
Finační prostředky budou využity pro pořádání těchto rekondičních pobytů a na zajištění rehabilitace pro zlepšení a udržení zdravotního stavu klientů. Např. návštěvy bazénu a jiné druhy rehabilitace, kde je nutná osobní asistence. Zároveň chceme umožnit účast na rekondičním pobytu všem, kteří to z důvodu svého tělesného i zdravotního handicapu potřebují, ale zároveň jim v tom brání jejich sociální situace.
APROPO
APROPO je sdružení s celorepublikovou působností, které vzniklo již začátkem roku 1999. Sdružuje osoby těžce tělesně i zdravotně postižené, především vozíčkáře. Jeho prioritou je poskytování osobní asistence k zajištění každodenních životních potřeb tělěsně postižených lidí. Péči pravidelnou každodenní nahrazujeme ústavní péči 25 našim uživatelům.
Další činností APROPO je pořádání rekondičních pobytů, kde díky osobní asistenci, kterou zajišťuje mohou osoby odkázané na péči druhé osoby vycestovat nezávisle na své rodině na týdenní pobyt. Na těchto pobytech se snažíme, aby každý mohl zapomenout na svůj handicap, nemusí zde vnímat své postižení jako překážku, stává se přirozenou autoritou pro každého. Na akcích jsou vždy zajištěni osobní asistenti plně fundovaní, s velkými zkušenostmi, kteří lidem tělesně handicapovaným tuto nezávislost umožní. Rekondice probíhají v bezbariérových střediscích na různých místech republiky. Součástí rekondic je rehabilitace a edukační program, ale také program her, soutěží, výletů a spousty jiné zábavy.
Zpět
DMS APROPO
87 777
Organizace: APROPO
http://www.apropovozickari.comCelkový počet přijatých DMS
Od začátku projektu ke konci měsíce prosince 2011 získal projekt celkem 1020 dms, tedy 27.540,- Kč.
| DMS APROPO | 1020 | dms |
Aktuální NEOFICIÁLNÍ stav za poslední dva měsíce
[ DMS APROPO ] únor 0 dms[ DMS APROPO ] leden 11 dms
Děkujeme
Cena DMS je 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 27 Kč. Informace o roční podpoře zde.
Službu DMS zajišťuje:
Fórum dárců
